@högtuppinorr En o en halv månad är så bra! Får jag fråga: varför suget? För att det vore så gott, eller för att få en stund lugn o frid i sinnet. För så är det för mej nu, det senere. Du också va?

Vi håller ut kompis. Tänk på att det är vinter o mörkt, vi lever i ett jävligt segt klimat, men att vi går mot ljusare tider. Och nu slipper vi vakna på natten pga ytlig sömn, kanske svettiga o äcklige. Med ångest.

Håll ut kompis, och hör av dej.

@Suey det gick bra, jag stod emot :) det är det senare för mig också, men jag intalade mig att det inte blir någon frid i sinnet utan resultatet komma bara vara ångest av att dricka, att det är alkoholdjävulen som försöker lura mig ännu en gång. Men den här gången fick han mig inte! Och det ångrade jag inte när jag vaknade på morgonen idag :)